MODI  FLOW

MINI


Elektroniczny owalno-kołowy licznik ModiFlow ma zastosowanie przy pomiarach przepływu szerokiego zakresu płynów. W zależności od wersji może być stosowny w sektorze naftowym, chemicznym, spożywczym, itp. Dzięki zastosowaniu aluminiowego korpusu urządzenia i wysokiej jakości komponentów w układzie elektronicznym uzyskano wysoką trwałość i żywotność przepływomierza.
Przepływomierze owalnokołwe ModiFlow MINI firmy GAITER są przeznaczone do dokładnego pomiaru takich cieczy jak olej napędowy, olej opałowy, odczynniki chemiczne, ciecze o zwiększonej korozyjności i dużej lepkości. Nasze produkty są niezastąpione w układach odmierzania i dozowania wszelkiego rodzaju cieczy.

PRECYZJA

Dokładność, z jaką ModiFlow MINI dokonuje pomiaru, nie jest zależna od zmian lepkości i temperatury, dzięki temu powtarzalność pomiaru to nawet 0,03%. Przepływomierze owalno-kołowe charakteryzują się niską stratą ciśnienia, dodatkowo mogą być montowane w dowolnej pozycji.

JAKOŚĆ

Dzięki zastosowaniu przez firmę GAITER do produkcji swoich urządzeń różnorodnych materiałów konstrukcyjnych takich jak aluminium, stal nierdzewna, PPS pozwoliła uzyskać najwyższą jakość i trwałość urządzeń pomiarowych z serii ModiFlow. Bardzo rygorystyczne procedury produkcyjne gwarantują niezawodność naszych urządzeń.

MOCNE STRONY

SYSTEMU MODI FLOW MINI  • Przepływomierz z owalnym wirnikiem z dodatnim przesunięciem mierzy płyny z wysoką lub zmieniającą się lepkością.
  • Korpus wytrzymuje wysokie ciśnienie i jest wykonany z aluminium.
  • Przepływomierz wyposażony jest w duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD zamontowany na górze licznika.
  • Wirniki są wykonane ze stali nierdzewnej (odpowiednie do szerokiego zakresu paliw, olejów i substancji chemicznych).
  • Przepływomierz działa na zasadzie owalnych wirników. Dwa owalne wirniki obracają się na wałku ze stali nierdzewnej i omiatają komorę pomiarową. Każdy obrót wirników odmierza dokładną objętość płynu przepływającego przez licznik.
  • Urządzenie można zamontować pionowo, i używać go w instalacjach ciśnieniowych lub w instalacjach grawitacyjnych.
  • Objętość nie zależy od lepkości ani gęstości płynu.
 

DANE TECHNICZNE


Rozmiar (Wlot/Wylot) 25 mm
Min. prędkość przepływu 1 l/min
Maks. prędkość przepływu 70 l/min
Dokładność +/- 0,5%
Powtarzalność < 0,03%
Maksymalna lepkość 2 000 cSt
Max ciśnienie robocze 70 bar
Zakres temp. pracy -10°C do +50°C
Waga 0,5 kg
Zasilanie 2 x bateria 1,5V AAA