MODI  FLOW EASY TOP


Mechaniczny przepływomierz Modi Flow EASY TOP ma zastosowanie przy pomiarach przepływu szerokiego zakresu płynów. Dzięki użyciu wahadłowego wirnika umożliwia on dokonanie dokładnego pomiaru i zapewnia prostą i wygodną obsługę.
Przepływomierze ModiFlow EASY TOP firmy GAITER są przeznaczone do dokładnego pomiaru takich cieczy jak olej napędowy, olej opałowy, odczynniki chemiczne, ciecze o zwiększonej korozyjności i dużej lepkości. Nasze produkty są niezastąpione w układach odmierzania i dozowania wszelkiego rodzaju cieczy.

PRECYZJA

Dokładność, z jaką ModiFlow Easy Top dokonuje pomiaru, nie jest zależna od zmian lepkości i temperatury, dzięki temu powtarzalność pomiaru to nawet 0,03%. Przepływomierze owalno-kołowe charakteryzują się niską stratą ciśnienia, dodatkowo mogą być montowane w dowolnej pozycji.

JAKOŚĆ

Dzięki zastosowaniu przez firmę GAITER do produkcji swoich urządzeń różnorodnych materiałów konstrukcyjnych takich jak aluminium, stal nierdzewna, PPS pozwoliła uzyskać najwyższą jakość i trwałość urządzeń pomiarowych z serii ModiFlow. Bardzo rygorystyczne procedury produkcyjne gwarantują niezawodność naszych urządzeń.

MOCNE STRONY

SYSTEMU MODI FLOW EASY TOP  • Przepływomierz mierzy przepływ płynów z wysoką lub zmieniającą się lepkością.
  • Korpus wytrzymuje wysokie ciśnienie i jest wykonany z aluminium.
  • W liczniku ModiFlow Easy Top wirniki są wykonane z wytrzymałego tworzywa POM (odpowiednie do szerokiego zakresu paliw, olejów i substancji chemicznych). Przepływomierz działa na zasadzie owalnych wirników. Dwa owalne wirniki obracają się na wałku ze stali nierdzewnej i omiatają komorę pomiarową. Każdy obrót wirników odmierza dokładną objętość płynu przepływającego przez licznik.
  • Przepływomierz wyposażony jest w dwa mechaniczne rotory numeryczne zamontowane na górze licznika (duży wskazuje bieżące tankowanie, mały wskazuje sumaryczne tankowanie).
  • Urządzenie można zamontować poziomo, lub pionowo, i używać go w instalacjach ciśnieniowych lub w instalacjach grawitacyjnych.
  • Objętość nie zależy od lepkości ani gęstości płynu.
 

DANE TECHNICZNE


Rozmiar (Wlot/Wylot) 25 mm
Min. prędkość przepływu 10 l/min
Maks. prędkość przepływu 120 l/min
Dokładność +/- 0,5%
Powtarzalność < 0,03%
Maksymalna lepkość 1 000 cP
Ciśnienie robocze 0,3 MPa